ترمیم دستمزد کارگران در جلسه شورای عالی کار

  • کد خبر: ۱۲۵۱۶
  • ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷

نائب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به کاهش ۶۵ درصدی قدرت خرید کارگران، ابراز امیدواری کرد: موضوع ترمیم دستمزد کارگران در اولین جلسه شورای عالی کار با جدیت دنبال شود.


ناصر چمنی ـ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برگزاری جلسه شورای عالی کار در هفته جاری اظهار کرد: علیرغم آن که دعوتنامه‌های کتبی و رسمی شورای عالی کار تاکنون به دست ما نرسیده و قرار است امروز ارسال شود، ولی پیامک حضور در روز سه شنبه این هفته به ما ارسال شده است که ما آن را به عنوان دعوتنامه تلقی می‌کنیم و در جلسه حاضر خواهیم شد.


وی ‌افزود: البته دستور کار جلسه شورا ارتباطی به بحث دستمزد نداشت که نسبت به آن اعتراض کردیم و معتقدیم در شرایط کنونی، مسایل اقتصادی روز و تاثیر آن بر بازار کار ارتباطی به سفره خانوارهای کارگری و معیشت عقب افتاده کارگران ندارد.


نائب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان این که در حال حاضر کارگران ۶۵ درصد قدرت خرید خود را از دست داده‌اند،‌ ابراز امیدواری کرد: وزیر کار به وعده‌هایی که برای بهبود معیشت و حفظ امنیت شغلی کارگران داده است، عمل کند.


چمنی تاکید کرد: آقای شریعتمداری در مجلس اعلام کرد که برای معیشت و دستمزد کارگران برنامه دارد و ما هم با صحبت‌هایی که در اولین دیدار خود با کارگران و کارفرمایان داشتند نسبت به وعده‌های ایشان دلگرم شدیم و امیدواریم که به آنچه وعده داده پایبند باشد.


این مقام مسئول کارگری در پاسخ به این پرسش که چقدر به ترمیم مزد کارگران تا قبل از ورود به مزد سال ۱۳۹۸ خوشبین هستید؟ گفت: ترمیم دستمزد حق جامعه کارگری است و انصاف نیست در شرایط اقتصادی موجود که با افزایش هزینه‌ها و قیمت کالاهای اساسی مواجه شده‌ایم، کارگران بیش از این تحت فشار قرار گیرند، لذا از دولت انتظار داریم که به وظیفه خود در قبال کارفرمایان و مسئولیت اجتماعی خود در قبال گروه‌های کم درآمد و ضعیف کارگری عمل کند.


به گزارش ایسنا، پیشتر وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از برگزاری جلسه شورای عالی کار خبر داده و گفته بود امکان ترمیم دستمزد کارگران براساس شرایط کنونی وجود دارد. او عقب‌ماندگی مزد کارگران را تایید کرد اما گفت که فاصله ۸۰۰ هزار تومانی مزد کارگران با سبد هزینه معیشت باید بررسی شود.