وعده معاون وزیر کار برای نهایی شدن دستمزد ۹۸ در نشست امروز

  • کد خبر: ۱۳۷۵۸
  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳

حاتم شاکرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سوال که با توجه مدت یک هفته‌ای باقی مانده تا پایان سال میزان افزایش دستمزد ۹۸ تا پیش از پایان سال نهایی می‌شود یا خیر اظهار داشت: امروز نشست شورای عالی کار با دستور کار تعیین دستمزد سال آینده با حضور وزیر کار برگزار می‌شود و در این خصوص تصمیم گیری می‌شود.

وی درباره تأخیر در تشکیل جلسات دستمزد در سال جاری نیز افزود: در سال جاری نیز تاکنون برای دستمزد سه نشست برگزار شده است که در نشست اول با افزایش حق مسکن کارگران از ۴۰ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان موافقت شد.

معاون امور روابط کار وزیر کار ادامه داد: همچنین با برگزاری نشست‌های متعدد در قالب کمیته دستمزد شورای عالی کار، هزینه سبد معیشت کارگران مورد بررسی قرار گرفت و این هزینه استخراج شد.

شاکرمی ادامه داد: پس از آن پنجم اسفند ماه نیز نشست شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی با دستور کار بررسی دستمزد تشکیل شد که نظرات دو گروه مورد بحث قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه در نشست امروز شورای عالی کار دستمزد ۹۸ باید نهایی شود، افزود: دلیلی برای عدم توافق وجود ندارد و در قانون کار و آیین نامه‌های شورای عالی کار بن بستی برای عدم توافق وجود ندارد و همه راه حل‌ها برای توافق شرکای اجتماعی پیش بینی شده است.

در حالی معاون وزیر کار از نهایی شدن دستمزد در نشست امروز شورای عالی کار خبر می‌دهد، که به نظر نمی‌رسد در نشست امروز که اولین نشست شورای عالی کار با حضور شخص وزیر کار است، نمایندگان کارگری و کارفرمایی به توافق برسند.