تامین اعتبار حقوق، مزایا و عیدی پایان سال کارمندان قزوین

  • کد خبر: ۵۸۴۱
  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: اعتبار لازم برای پرداخت حقوق، مزایا و عیدی پایان سال کارمندان استان تامین شده و از این بابت دغدغه ای وجود ندارد.

ابوالفضل یاری روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: میزان عیدی کارکنان استان هشت میلیون و 745 هزار ریال است که با حقوق بهمن ماه و در هفته اول اسفند پرداخت می شود.
وی در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمات بازنشستگان اظهار کرد: تمام بازنشستگان استان قزوین تا پایان سال 95 پاداش پایان خود را دریافت کرده اند و این استان بدهکاری به بازنشستگان ندارد.

** بودجه سال 97
دبیر ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی استان قزوین در پاسخ به سئوالی در خصوص وضعیت بودجه سال آینده گفت: یکی از ویژگی های بودجه سال 97 شفافیت آن است که از این نظر در دوران انقلاب اسلامی بی نظیر است.
یاری اضافه کرد: این شفافیت در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس شورای اسلامی باعث شد تا مشخص شود میزان اعتبارات هر بخش چقدر است و دستگاهها و نهادها چقدر پول می گیرند.
وی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را دیگر ویژگی مهم لایحه بودجه سال 97 دانست و گفت: حذف 199 ردیف متفرقه از جدول شماره 9 بودجه اتفاق مهمی است که باعث شده تعداد این ردیفها از 337 مورد به 138 ردیف کاهش یابد.
وی با بیان اینکه این ردیف های متفرقه موجب می شد تااستان هایی که ارتباط قوی تری دارند ، بودجه بیشتری دریافت کنند؛ افزود: این ردیف ها باعث شده بود تا اصل عدالت در توزیع اعتبارات رعایت نشود..
وی خاطرنشان کرد: همچنین اعتبارات برخی نهادها نیز در دل وزارتخانه ها قرار گرفت که قبل از تدوین لایحه 97 به طور مستقل اعتبارات را دریافت می کرد و نظارت مناسبی بر روی آن صورت نمی گرفت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین بیان کرد: شفافیت و حذف این ردیف های خاص عاملی ترمیم اعتبارات برخی دستگاهها نظیر نوسازی مدارس که اقدامات موثری را در سطح کشور انجام می دهد.
وی در خصوص وضعیت اعتبارات استان قزوین در سال جاری نیز گفت: با پیگیری های متعددی که سال گذشته صورت گرفت و اقدامات کارشناسی مناسب، اعتبارات استان قزوین در این سال با 26.7 درصد رشد، رتبه نخست در کشور را از آن خود کرد.
وی میزان اعتبارات هزینه ای استان در سال 96 را یکهزار و 710 میلیارد ریال ذکر کرد و بیان داشت: جمع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان قزوین در سال جاری سه هزار و 749 میلیارد ریال بود که نسبت به سال قبل رشد مناسبی داشته است.
دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین اظهار کرد با توجه به افزایش اعتبارات استان در سال جاری می توان ادعا کرد امسال در پرداخت حقوق کارکنان مشکلی نداریم و با کسری اعتبارات مواجه نخواهیم بود.
وی ادامه داد: سعی شد این روند مثبت اعتبارات در سال 97 نیز حفظ شود و با وجود کاهش 49 درصدی اعتبارات عمرانی و جاری در سال آینده ، میزان کاهش اعتبارات استان 19 درصد بوده است.
یاری میزان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان در سال 97 را 311 میلیارد تومان ذکر و تصریح کرد: اعتبارات هزینه ای استان با احتساب اعتبارات آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال آینده هشت هزار و 823 میلیارد ریال است.
وی در خصوص نحوه تخصیص اعتبارات عمرانی و هزینه ای گفت: تخصیص در کشور متناسب با درآمدهای کشور صورت می گیرد و پس از اعلام خزانه کل، کمیته تخصیص پس از کسر اعتبارات مورد نیاز برای یارانه و موارد ذکر شده در قانون، اقدام به تخصیص اعتبارات به استانها می کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی میزان تخصیص اعتبارات عمرانی استانی دستگاهها را بین 60 تا 70 درصد اعلام و خاطر نشان کرد: عملکرد اعتبارات هزینه ای استان قزوین همواره بالاتر از 100 درصد بوده است.

** هدفمندی یارانه ها
وی در خصوص هدفمند سازی یارانه ها نیز اظهارکرد: استان قزوین در دو مرحله به ستاد اقتصاد مقاومتی و دبیرخانه ستاد هدفمند سازی یارانه ها پیشنهاد داده به عنوان یک استان پایلوت مدیریت اجرای آن را به استان واگذار نماید.
یاری افزود: پیشنهاد استان قزوین امسال در لایحه سال 97 عملیاتی شده و یارانه ها با شکل جدید در حال برنامه ریزی است.
وی هدف اصلی هدفمندی یارانه ها را توزیع عادلانه امکانات بین مردم، به ویژه محرومان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی دانست گفت: در استان قزوین یک کار مطالعاتی جدی بر روی یارانه ها صورت گرفت و مشخص شد که جامعه اصلی تحت پوشش یارانه که نیازمند دریافت آن هستند حدود 20 درصد جمعیت استان قزوین را شامل می شوند.
وی اظهار کرد: می توان اعتبار مورد نیاز که برای پرداخت یارانه 80 درصد جمعیت استان قزوین است را صرف حمایت از اشتغال، تقویت داروهای تولیدی، تقویت بیمه های درمان و مکمل، بیمه های بیکاری و جامعه کارگری کرد.
یاری گفت: با مدیریت یارانه ها به صورت استانی می توان رونق تولید را افزایش داد و اعتبار این بخش را صرف بهبود حمل و نقل عمومی، بهداشت و درمان رفع مشکلات مناطق کمتر برخوردار کرد.
در سرشماری سال 95 جمعیت استان قزوین یک میلیون و 273 هزار و 761 نفر شمارش شده است که 51.07 درصد آن را مردان بقیه را زنان تشکیل داده اند.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: